בניית אתרי ג’ומלה

ג’ומלה (Joomla)  הינה מערכת פתוחה לניהול תוכן, המשמשת עשרות מיליוני אתרי אינטרנט ברחבי העולם. ג’ומלה מאפשרת לבנות מערכות ניהול תוכן הן לאתרי סחר והן לאתרי תדמית ולהגיע לתוצאות מרשימות שאינן מביישות את מערכות ניהול התוכן היקרות ביותר בשוק. ג’ומלה כתובה ב-PHP, המידע בה נשמר בבסיס נתונים MySQL  והיא כוללת תכונות כמו מטמון דפים, מבזקי חדשות, סקרים, בלוגים, חיפוש ותמיכה בריבוי שפות. ג’ומלה מאפשרת שליטה מלאה בעיצוב האתר, אם ביצירת עיצוב חדש ואם באמצעות שימוש בתבניות עיצוב מוכנות.

ג’ומלה מציעה שפע של כלים לניהול אתרי אינטרנט, ביניהם:

  • ניהול תפריטים: אפשרות ליצירת תפריטים ותתי תפריטים ולמקם אותם בכל מקום בדף כתפריט ראשי, תפריט צידי או פוטר.
  • ניהול מאמרים: הוספת ושינוי מאמרי תוכן הכוללים טקסט, תמונות וקבצי וידיאו. את המאמרים ניתן לשייך לקטגוריות ולעצב תוך שימוש בעורכי תוכן מתקדמים.
  • SEO: שליטה בכל דף בתגיות המשפיעות על הקידום האורגני של האתר בתוצאות החיפוש (SEO).
  • ניהול מודולים: שליטה מלאה בעיצוב הדפים באתר על מרכיביהם השונים (תוכן, יצירת קשר, תמונות, תפריטים וכו’).
  • ניהול משתמשים: ניהול רמות ההרשאה של המשתמשים השונים באתר.
  • ניהול באנרים: ניהול הבאנרים באתר ומעקב אחר ביצועים.
  • ניהול תבניות: אפשרות לשנות, להסיר ולהוסיף קבצי CSS ולהשפיע על עיצוב כל הדפים באתר.
  • ניהול תוספים: הוספת רכיבים תכנותיים להרחבת היכולות של האתר.

ג’ומלה מאפשרת למפתחים לשלב הרחבות (חלקן ניתנות בחינם וחלקן מחויבות בתשלום) באתר האחורי (מערכת ניהול התוכן – CMS) ולהרחיב את הפונקציונאליות של האתר. קיימים מעל ל-10,000 רכיבים בתחומים שונים, ביניהם לוחות שנה, מילוני מונחים, עורכי טקסטים, מערכות לתגובות, סטטיסטיקות גלישה, פורומים, חנויות אלקטרוניות, ועוד. ג’ומלה תומכת בשימוש בתבניות עיצוב (סקינים) המשפיעות על מראה האתר, כך שניתן למעשה לשנות את המראה שלו בלחיצת עכבר אחת! החופש העצום שמאפשר שליטה ברמה גבוהה מאד מבלי שצריך לרוץ ולשלם למתכנת על כל צעד ושעל, הופך את ג’ומלה למערכת ניהול תוכן פופולארית ביותר.

ג’ומלה משחררת אחת לכמה חודשים גרסה חדשה הכוללת תוספים ורכיבים חדשים ונותנת מענה לצרכי השוק המשתנים (כגון התפוצה ההולכת וגדלה של טלפונים חכמים וטאבלטים). העובדה שלג’ומלה יש קהילה עצומה של משתמשים ומפתחים נלהבים ברחבי העולם, הופכת אותה לפלטפורמה יעילה מאד ונוחה לשימוש; תוכלו לבנות באמצעותה כמעט כל אתר במחירים שפויים וליהנות מתמיכה מקוונת ללא מאמץ.