בניית אתר וורדפרס

וורדפרס (WordPress)  הינה מערכת פתוחה לניהול תוכן, המשמשת עשרות מיליוני בלוגים ואתרי אינטרנט ברחבי העולם. המערכת מפותחת בקוד פתוח בשפת PHP, על בסיס מסד נתונים  MySQL.

בחירה בוורדפרס כפלטפורמה לבניית אתר אינטרנט טומנת בחובה יתרונות לצד חסרונות, אותם כדאי להכיר לפני שיוצאים לדרך.

בניית אתר וורדפרס: יתרונות

  • מערכת ניהול תוכן חינמית. היום אי אפשר לשווק אתר אינטרנט ללא מערכת ניהול תוכן. מערכות ניהול תוכן שנבנות על ידי חברות לבניית אתרים עולות לא מעט כסף – הוצאה שהרבה בעלי עסקים קטנים ובינוניים לא יכולים לעמוד בה. מערכת ניהול התוכן של וורדפרס הינה חינמית לחלוטין ומאפשרת שליטה מלאה בכל דפי האתר.
  • מערכת ניהול תוכן דינאמית. בהשוואה למערכות מיושנות, וורדפרס מתחדשת כל הזמן. העובדה שהיא מבוססת על קוד פתוח, מאפשרת לכל אחד לשפר אותה ולכתוב תוספים מהם נהנים כל משתמשי וורדפרס. אם אתם סבלניים וסקרנים מספיק, תמצאו כל תוסף שתרצו אותו תטמיעו בשניות באתר שלכם.
  • עלויות נמוכות יחסית. בניית אתרי וורדפרס זולה ביחס לבניית אתרים המבוססים על מערכות ניהול תוכן שדורשות רישיון. עבור עסקים קטנים ובינוניים, הפערים בעלויות משמעותיים ביותר ולכן עבורם וורדפרס היא בחירה מעולה.
  • יכולת ניוד אחסון. כאשר אתם בונים אתר וורדפרס, אתם בוחרים היכן לאחסן אותו. החופש לבחור היכן יאוחסן האתר שלכם עשוי להתגלות כיעיל מאד במקרה ואינכם מרוצים מחברת האחסון שלכם. יחד עם זאת, חשוב לבחור בחברת אחסון בעלת ניסיון מוכל באחסון אתרי וורדפרס.

בניית אתר וורדפרס: חסרונות

  • אין אמא ואבא. כאשר אתם בוחרים בחברת בניית אתרים לבניית אתר אינטרנט, אתם נהנים מתמיכה מלאה, הכוללת בין היתר עדכוני אבטחה, התאמה לדפדפנים השונים ועוד. העובדה שוורדפרס זמינה לכל דורש, הופכת אותה לקלה יותר לפריצה מצד גורמים עוינים.
  • בשביל שינויים צריכים מתכנת. גמרתם לבנות אתר וורדפרס והוא עובד נפלא. כעבור שלושה חודשים אתם רוצים להוסיף תוסף מסוים אך אינכם יודעים או מצליחים לעשות זאת בעצמכם. מה לעשות? פונים למתכנת וורדפרס. מתכנת הוורדפרס לא עובד בחינם ודורש מכם כסף רב עבור כל שעת עבודה.

לסיכום, וורדפרס הינה מערכת ניהול תוכן נהדרת, אך יש לבדוק היטב שהיא עונה על הצרכים שלכם לפני שאתם בוחרים בה על פני אפשרויות אחרות.