אתר רספונסיבי בעיני גוגל

אתר אינטרנט רספונסיבי

בעיצוב אתר רספונסיבי, השרת שולח את אותם קבצי HTML לכל המכשירים בהם הגולש משתמש (מחשב נייד, מחשב נייח, טאבלט, טלפון חכם), והשינויים בעיצוב מתבצעים באמצעות media queries בקבצי העיצוב (css).
האלגוריתם של גוגל אמור לזהות אוטומאטית שמדובר באתר רספונסיבי, בהנחה שהסורק של גוגל (Googlebot) מקבל גישה לכל קבצי האתר (css, javascript ותמונות).
גוגל ממליצה להשתמש ב-media query הבא, בתוך קובץ ה-css:

@media only screen and (max-width: 640px;) {…}

אין הכרח להגדיר רוחב מקסימאלי של 640 פיקסלים, זו המלצה בלבד. האלגוריתם של גוגל מחפש ערכים של רוחב מקסימאלי שעשויים להתאים לרזולוציות של מכשירי טלפון חכמים, ובמקביל גוגל לומדת את המידע שנאסף אודות הרוחב הנפוץ ביותר של אתרים סלולריים, כדי לעדכן את את האלגוריתם שלה בהתאם בעתיד.

גוגל תומכת בכל הדרכים הסטנדרטיות המקובלות לכתיבת media queries. לכל שיטת כתיבה של יתרונות וחסרונות, כך שכל אחד רשאי להשתמש בשיטה שמתאימה ביותר לאתר ולמשתמשים בו. כלל האצבע אומר שאם האתר עובד בדפדפנים עדכניים כמו גוגל כרום או ספארי למובייל, הוא יעבוד היטב גם עם האלגוריתם של גוגל.

היתרונות של אתר רספונסיבי

גוגל ממליצה להשתמש באתרים רספונסיביים ממספר סיבות:
שימוש בכתובת URL אחת מקל על הגולשים להגיב, לחלוק ולקשר אל התכנים באתר, והוא אף מסייע לאלגוריתמים של גוגל לאנדקס באופן מדוייק את התכנים.
הגולשים אינם נדרשים להפניות (Redirects) כדי להגיע לתוכן שמותאם למכשיר שבו הם משתמשים, הפניות שאריכות את זמן טעינת דפי האתר. בנוסף, ביצוע הפניות עשוי לגרום לשגיאות שמשפיעות לרעה על חווית המשתמש.
אתר רספונסיבי חוסך משאבים של האתר ושל הסורקים של גוגל. באתר רספונסיבי הסורקים של גוגל סורקים את התוכן פעם אחת, במקום לסרוק תכנים עם כתובות URL שונות באמצעות מספר סורקים שונים. יעילות הסריקה של אתר רספונסיבי מסייעת לגוגל לסרוק יותר תוכן באתר ומתוך כך לאנדקס טוב יותר את תכניו.

דרישות הסריקה של גוגל

כדי לאפשר לגוגל לסרוק את תכני האתר, יש להקפיד שלא לחסום את הגישה של Googlebot לקבצי האתר (css, javascripts, תמונות) באמצעות קובץ robots.txt או בכל שיטה אחרת. הגישה של גוגל לכל הקבצים של האתר מאפשרת לו להבין שמדובר באתר רספנסיבי ולהתייחס אליו בהתאם.

תוכן המאמר הותאם לעברית על בסיס המאמר הבא: <a href="https://developers.google.com/webmasters/smartphone-sites/details?hl=iw#rwd" onclick="_gaq synthroid 25 mcg.push([‘_trackEvent’, ‘outbound-article’, ‘https://developers.google.com/webmasters/smartphone-sites/details?hl=iw#rwd’, ‘Responsive web design’]);” >Responsive web design